Як діятимуть графіки відключень 16 липня
У 2025 році реальні зарплати перевищать довоєнний рівень, - НБУ | Фото: pixabay.com

У 2025 році реальні зарплати перевищать довоєнний рівень, - НБУ

Національний банк України прогнозує значне збільшення реальних зарплат у країні вже до 2025 року, перевищивши довоєнний рівень. Пов'язано це з кількома ключовими факторами, включно з нестачею робочої сили, спричиненою міграцією та мобілізацією.

Так, за даними НБУ, ситуація на ринку праці залишається напруженою, головним чином через війну і пов'язані з нею процеси. Брак працівників особливо гостро відчувається в таких сферах, як робочі спеціальності, логістика та роздрібна торгівля. Міграція та мобілізація істотно скоротили доступну кількість трудових ресурсів, що збільшило конкуренцію за кваліфікованих працівників.


Читайте нас у Telegram: тільки найактуальніші та перевірені новини

Водночас НБУ прогнозує поступове зниження рівня безробіття у 2024 році - на 14,2%, у 2025 році - на 11,9%, у 2026 році - на 10,6%. При цьому зниження безробіття супроводжуватиметься швидким зростанням реальних зарплат, що стане важливим стимулом для економічного відновлення країни.

Тобто, збільшення реальних зарплат не тільки поліпшить фінансове становище працівників, а й стане важливим фактором для пожвавлення внутрішнього ринку та стимулювання економічного зростання. В умовах підвищеної конкуренції за робочу силу роботодавці будуть змушені пропонувати вищі зарплати та поліпшені умови праці.


ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK