Війська РФ атакували Дніпропетровщину. Є поранені
Обережно, кліщі! Як розпізнати хворобу Лайма

Обережно, кліщі! Як розпізнати хворобу Лайма

Хвороба Лайма - це хвороба, що викликається бактеріями борелії. Зазвичай люди хворіють на хворобу Лайма через укус кліща, який переносить цю бактерію. Про симптоми захворювання розповіла педіатр Дар'я Власенко.

Кліщі менш схильні до передачі хвороби Лайма, якщо видалити кліща впродовж 24 годин після присмоктування. Ризик зараження підвищується навесні, влітку та восени. Але кліщі можуть проявляти активність у будь-який час, коли температура вища за нуль.

Симптоми хвороби Лайма

Укус кліща може виглядати як крихітна луска на шкірі, шишка, дуже схожа на укус комара. Це ще не означає, що ви захворіли на хворобу Лайма. Зазвичай симптоми з'являються поетапно. Але етапи можуть накладатися. А в деяких людей немає симптомів типової ранньої стадії.

Перша стадія

Ранні симптоми хвороби Лайма зазвичай виникають упродовж 3-30 днів після укусу кліща. Ця стадія захворювання має обмежений набір симптомів. Висип є типовою ознакою хвороби Лайма, але не завжди. Зазвичай висип являє собою одне коло, що повільно поширюється від місця укусу кліща.

Воно може просвітлюватися в центрі і виглядати як мішень або яблучко. У 8 із 10 хворих на хворобу Лайма є такий висип.
Висипання часто відчуваються теплими на дотик, але зазвичай не болючі та не сверблять.

Не плутайте з реакцією гіперчутливості на укус кліща - реакції гіперчутливості на укус кліща зазвичай розвиваються під час прикріплення кліща або упродовж 48 год після його видалення. На відміну від мігруючої еритеми, яка з часом збільшується, реакції гіперчутливості на укус кліща зазвичай починають зникати протягом 24-48 годин.

Інші симптоми початкової стадії:

Лихоманка
Головний біль
Сильна втома
Скутість суглобів
М'язові болі
Збільшені лімфатичні вузли

Друга стадія

Без лікування захворювання може прогресувати. Симптоми часто з'являються упродовж 3-10 тижнів після укусу. Друга стадія часто більш серйозна і поширена. Це називається ранньодисемінована хвороба.

Стадія 2 може включати симптоми стадії 1 і додатково:

Багато висипань на інших частинах тіла
Біль або скутість шиї
М'язова слабкість на одній або обох сторонах обличчя
Біль у спині та ногах
Болісний набряк ока або повік
Активність імунної системи в тканинах серця

На третій стадії у вас можуть бути симптоми першої та другої стадій та інші симптоми. 

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK